Presklené terasy sú veľmi populárne. Vonku si môžete posedieť aj v zime či na jeseň a taktiež dokážete čo – to ušetriť na energiách za kúrenie. Takýto priestor totiž dokáže zachytiť istú časť tepla. Ak ste sa rozhodli, že si svoju terasu presklíte, nezabudnite ani na bezpečnostnú stránku. Sklo je predsa len sklo, a preto s ním treba zaobchádzať opatrne.
Ochrana pred zlodejmi
Pri presklenej terase si dajte pozor hlavne na výber kvalitného a pevného skla. V prvom rade potrebujete zabrániť tomu, aby ste po príchode domov našli rozbitú terasu a vykradnutý dom. Preto nie je na škodu popremýšľať nad špeciálne tvrdeným bezpečnostným sklom. Hlavný rozdiel spočíva v spôsobe jeho výroby. Klasické sklo je nahrievané na vysoké teploty a chladne postupne. Bezpečnostné sklo, ktoré je nazývané aj kalené, sa vyrába tak, že po ohriatí na vysokú teplotu prichádza náhle schladenie. Tým sa materiál v jeho vnútri, takpovediac, zhustí a sklo sa stáva omnoho tvrdším.
O celkovej odolnosti sklenených stien rozhoduje aj typ konštrukcie, ktorá je použitá na upevnenie sklenených tabúľ. V tomto smere je ideálny hliník. Ak už budete do tejto časti terasy investovať, nie je na škodu použiť protipožiarnu konštrukciu https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/protipoziarne-konstrukcie/, ktorá je pevná a bezpečná zároveň. Hlavnou výhodou v rámci bezpečnosti je, že dokáže odolávať vysokým teplotám. V prípade požiaru teda celá konštrukcia vydrží stáť omnoho dlhšie.
Ochrana pred vplyvmi počasia
V prípade skla musíte pozerať aj na vplyvy počasia. Problémom je najmä silný nárazový vietor a prudký dážď. Sklo musí byť vždy dokonale upevnené. Pokiaľ sa rozhodnete preskliť aj strechu, na túto časť terasy nemôžete použiť rovnaký druh skla ako na steny. Strecha musí byť pevná, aby bola schopná odolať napríklad padnutému konáru zo stromu. Z tohto dôvodu sú na presklené strechy používané špeciálne materiály.